خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
لونلي پلنت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :dlruz
تاريخ: 1398/6/14  ساعت: ۰۸

كاشان از شهرهاي تاريخي و معروف ايران است كه بسياري آن را به واسطه مراسم گلابگيري مي شناسند و چيزهايي در مورد جاذبه هاي تاريخي اش شنيده اند. واقعيت اين است كه اين شهر و مناطق اطراف آن جاذبه هاي زيادي در خود دارند و حتي مي توانيد چندين روز را در ميان ديدني هايش به گشت و گذار بپردازيم. شايد براي بسياري از شما سوال شده باشد كه در سفر به كاشان كجا برويم تا بيشترين لذت را ببريم. ما در اين مطلب به اين سوال پاسخ مي دهيم.

به بازديد از جاذبه هاي تاريخي برويد

جاذبه هاي تاريخي مهم ترين ديدني كاشان هستند و به نوعي هويت اين شهر را شكل مي دهند. باغ فين را مي توان مهم ترين جاذبه اين شهر دانست چرا كه نامش در فهرست ميراث جهاني يونسكو قرار دارد. خانه هاي تاريخي كاشان جذاب ترين جلوه هاي معماري و تزيينات را دارند و برخي از آنها هتل و اقامتگاه شده و تعدادي هم براي بازديد گردشگران آماده شده اند. خانه طباطبايي ها معروف به عروس خانه هاي ايران و خانه عباسيان معروف به شاهكار معماري ايران دو نمونه از اين خانه ها هستند. تپه سيلك كاشان هم علاقه مندان تاريخ باستاني را به سوي خود مي خواند و مسجد و مدرسه آقابزرگ به عنوان تنها مسجد 5 طبقه جهان هم طرفداران خاص خود را دارد. تزيينات حمام سلطان اميراحمد هر چشمي را به خود خيره مي سازد و در نزديكي شهر كاشان هم دنياي رمزآلود شهر زيرزميني نوش آباد گردشگران را به بازديدي متفاوت دعوت مي كند.

به روستاي سرخ سر بزنيد

در نزديكي هاي كاشان روستايي معروف وجود دارند كه به خاطر رنگ سرخش شهره خاص و عام است و سالانه گردشگران زيادي را از داخل و خارج از كشور به سوي خود مي كشاند. روستاي ابيانه شما را به دنياي ديگري مي برد؛ دنيايي پر از لباس هاي رنگين، چارقدهاي گل گلي و خانه هاي سرخ و ديدني. در اين روستا فرصت زيارت امامزادگان شاهزاده يحيي و شاهزاده عيسي از فرزندان امام موسي كاظم را داريد. سپس مي توانيد در كوچه هاي روستا به گشت و گذار بپردازيد و مشغول تماشاي معماري ابيانه شويد. در اينجا امكان اين را داريد كه لباس هاي محلي بپوشيد و عكاسي كنيد و خاطره هاي خوشي براي خود بيافرينيد. اين روستا امكانات اقامتي هم در خود دارد و مي توانيد شبي را هم در آن سپري كنيد.

كويرهاي اطراف شهر را در نظر داشته باشيد

شايد براي بسياري، طبيعت هنوز هم به معناي جنگل هاي سرسبز و دشت هاي زيبا باشد اما طرفداران زيبايي و سكوت كويرها هم كم نيستند. كويرهاي اطراف كاشان گزينه هاي خوبي براي علاقه مندان به كوير هستند كه از ميان آنها مي توان به اكوكمپ متين آباد اشاره كرد؛ جايي كه در آن فرصت لذت بردن از كوير را داريد و هم مي توانيد از امكانات رفاهي، تفريحي و اقامتي استفاده كنيد. شترسواري، موتورچهارچرخ و آفرود از تفريحات اين كمپ هستند و در آن امكان اقامت در چادر و ساختمان اقامتگاه تدارك ديده شده است. كوير ابوزيدآباد هم در نزديكي هاي كاشان واقع شده است و فضاي بكرتري نسبت به متين آباد دارد. كوير مرنجاب هم در نزديكي اين شهر است كه شهرت زيادي دارد و كمتر كسي است كه نام آن به گوشش نخورده باشد.

جذابيت هاي كاشان آن قدر زياد است كه  يكي از سايت هاي معتبر بين المللي به نام لونلي پلنت، آن را شهري تحسين برانگيز توصيف مي كند. براي برنامه ريزي براي سفر به اين شهر، كافيست به سايت كارناوال برويد و نام كاشان را انتخاب كنيد. حالا هم به فهرست جاذبه ها و تفريحات شهر دسترسي داريد و هم مي توانيد اطلاعاتي در مورد كاشان و سوغاتش به دست آوريد.

:
برچسب‌ها:

[ ]